Prywatne, całoroczne jacuzzi to idealne rozwiązanie na zimowe dni. Nie ma nic lepszego niż gorąca kąpiel w balii gdy dookoła panuje mróz. Nasuwa się pytanie, jaka balia sprawdzi się w zimie? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości i ułatwi Ci podjęcie decyzji kupna całorocznej balii.
Zimowy relaks z bliskimi
Zima to piękny i magiczny czas. Spacery po oprószonym śniegiem parku, przejażdżka na łyżwach, a wieczorami relaks z przyjaciółmi przy winie grzanym w gorącej balii ogrodowej. Korzystanie z ogrodowego jacuzzi zimą to świetne doświadczenie- gorąca kąpiel w mroźne dni poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie, przynosi ulgę obolałym stawom i relaksuje. Dzięki całorocznym baliom od ScandiSpa można poczuć się niemal jak w gorących termach. Kąpiel w balii podobnie jak ta w termach odbywa się w nagrzanej do 37-39°C wodzie. Różnica polega na tym, że w ogrodowym jacuzzi zażywamy kąpieli kiedy tylko zechcemy, sam na sam ze swoimi bliskimi w kameralnej atmosferze unikając tym samym tłumów ludzi.
Najlepsze drewno do zimowej balii

Thermowood to drewno termiczne, które poddawane jest specjalnej obróbce cieplnej, dzięki czemu wykazuje szereg pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest trwałe i wytrzymałe. Balie zbudowane z Thermowood przystosowane są do wysokich, ale też bardzo niskich temperatur, oraz niesprzyjających warunków takich jak śnieg czy deszcz. To sprawia, że żywotność drewnianego jacuzzi z Thermowood sięga nawet 20-30 lat! Dzięki 100 godzinnej obróbce termicznej z użyciem wysokich temperatur oraz pary wodnej mamy pewność, że drewno będzie odporne na bakterie i mikroorganizmy. Co niezwykle ważne, balie wykonane z Thermowood są ekologiczne, nie zawierają tworzyw sztucznych, są pozbawione żywicy i nie zagrażają środowisku.
Izolacja balii ogrodowej

Zima to czas w którym szczególnie należy dbać o wyposażenie ogrodowe. Całoroczne jacuzzi musi być dobrze zabezpieczone przed niskimi temperaturami i opadami śniegu. Nowoczesna technologia daje możliwość dobrej izolacji balii, dzięki czemu można z niej korzystać do -30°C. Kluczowa jest wspomniana wcześniej obudowa z drewna termicznego, która zatrzymuje 25% więcej ciepła niż drewno bez obróbki termicznej. Wybierając dodatkowo arktyczną powłokę izolacyjną, która montowana jest na ścianach i podstawie balii jeszcze bardziej minimalizujemy utratę ciepła i zużycie energii. Warto też pamiętać o tym, że podczas nieużytkowania balii ważne jest aby skorzystać z grubej pokrywy winylowej, która zatrzyma ciepło od góry i zabezpieczy balię przed płatkami śniegu.
Najlepsze ogrzewanie balii w zimie

Bezobsługowy piec elektryczny to najlepszy wybór, jeśli zamierzamy korzystać z kąpieli w zimie. Obsługa pieca elektrycznego jest niezwykle prosta, ponieważ piec kontroluje za nas temperaturę wody i dogrzewa ją gdy zachodzi taka potrzeba. W każdej chwili możemy skorzystać z jacuzzi bez obaw, że woda będzie niewystarczająco nagrzana. Poza tym, że piec elektryczny pozwala zaoszczędzić czas jest to też bardzo tani sposób na ogrzewanie.
Arktyczne balie ScandiSpa odporne do -30°C

ScandiSpa dla fanów kąpieli całorocznych oferuje 3 balie:
- Balia Best Electric & Arctic to jacuzzi z ogrzewaniem elektrycznym. Balia posiada niezbędne do dobrego funkcjonowania w zimie wyposażenie oraz system aeromasażu, który jest świetnym rozwiązaniem na zimę. W dyszach przepływa powietrze pod ciśnieniem co sprawia, że aeromasaż nie zamarznie.
- Balia Luxury Electric & Arctic 1 to drewniana, ekskluzywna balia z systemem aeromasażu i hydromasażu. Jacuzzi pokryte jest luksusową, błyszczącą powłoką i wyposażone jest w najnowocześniejsze akcesoria.
- Balia Luxury Electric & Arctic 2 to jedyna w swoim rodzaju balia z obudową w kształcie prostopadłościanu. Robi piorunujące wrażenie doskonałym designem i nowoczesną technologią. Jacuzzi jest zbudowane z najlepszych materiałów, wyposażone w najnowocześniejsze akcesoria i odporne na arktyczne temperatury.
To Cię również zainteresuje: Najlepszy Okulista Warszawa, oferujący najwyższej jakości usługi i konkurencyjne ceny na rynku. Koniecznie zadzwoń i sprawdź