Szukasz skutecznego i szybkiego sposobu na ogrzanie swoich dłoni i stóp? Spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych? Kurtki i obuwie zimowe nie zawsze zapewniają wystarczającą ochronę przed zimnem. W mroźne dni ciało, a szczególnie kończyny są narażone na wychłodzenie, a w najgorszym wypadku odmrożenia. Sprawdź naturalne grzejki do ciała, stóp i dłoni, które świetnie sprawdzą się w trakcie zimowych wypraw w góry, wędkowania lub uprawiania narciarstwa. Dowiedz się więcej, o możliwościach zastosowania ogrzewaczy i ich rodzajach.
Czym są ogrzewacze do ciała i gdzie można ich użyć?
Ogrzewacze ciała to jednorazowe torebki wykonane ze specjalnej tkaniny, które są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z foliowego opakowania. To świetne rozwiązanie dla osób, które szybko odczuwają chłód i mróz w końcówkach palców, pomimo odpowiedniego ubrania. W czasie aktywności lub odpoczynku na świeżym powietrzu wystarczy włożyć ogrzewacz do kieszeni, rękawiczki lub buta, aby poczuć przyjemne ciepło.
Dzięki dołączonej do ogrzewaczy taśmie samoprzylepnej można z powodzeniem przykleić je pod ubranie lub skarpetę. Mogą dogrzać wnętrze śpiwora na przykład w trakcie zimowego biwaku pod namiotem. Ogrzewacze nóg sprawdzą się nie tylko w mroźne lub chłodne dni, lecz także w czasie pobytu nad jeziorem, morzem, na campingu lub w czasie obserwacji zwierząt z ambony. Ciepło wytworzone przez ogrzewacze można stosować przy terapii dolegliwości reumatycznych i artretycznych.
Rodzaje i właściwości ogrzewaczy do ciała
W ofercie handlowej dostępne są różne rodzaje popularnych grzejków. Ogrzewacze do stóp lub dłoni są pakowane po 10 par, lub 20 sztuk w przypadku ogrzewaczy do ciała. W zależności swoich wymiarów są idealnym rozwiązaniem dla zmarzniętych kończyn, a dzięki samoprzylepnej taśmie nie przesuwają się wewnątrz skarpety lub buta. W sklepie online bez problemu można zamówić samoprzylepne ogrzewacze do stóp, dłoni, a także ciała.
Małe ogrzewacze dłoni można bez problemu zmieścić w rękawiczkach lub kieszeniach. Długo emitują ciepło, bo aż do dwunastu godzin. Można z nich korzystać praktycznie przez cały dzień. Bez problemu można użyć ich także na nogach, brzuchu lub plecach. Maksymalna temperatura, którą mogą wytworzyć ogrzewacze, wynosi aż 62 stopnie Celsjusza. Średnia temperatura użytkowa ogrzewaczy osiąga najczęściej około 52 stopnie Celsjusza.
Sposób użycia ogrzewaczy i zasada ich działania
Sposób działania i używania ogrzewaczy może wydawać się skomplikowany. W rzeczywistości jest jednak bardzo prosty, a polega jedynie na rozerwaniu opakowania i ewentualnym przyklejeniu ich w konkretne miejsce. Przed użyciem należy wstrząsnąć torebkę, aby równomiernie rozprowadzić zawartość. Działanie ogrzewaczy wykorzystuje po prostu reakcję chemiczną. Ogrzewacze zawierają w sobie sproszkowane żelazo, które w kontakcie z tlenem i wilgocią z powietrza, ulega reakcji. Obecność soli w składzie ogrzewacza znacząco przyspiesza ten proces. Powstałe w wyniku reakcji tlenki żelaza wytworzą znaczne ilości ciepła i efektywnie wydłużą czas działania ogrzewacza.
W składzie wewnątrz ogrzewaczy oprócz żelaza i soli, znajdziemy aktywowany węgiel oraz wodę, którą zawiera specjalny rodzaj gleby. Jest nim wermikulit, który jest glebą bardzo żyzną i chłonną i dzięki temu bardzo długo utrzymuje wilgoć. Brak syntetycznych środków i substancji chemicznych sprawia, iż ogrzewacze są produktami w 100 procentach naturalnymi. Nie emitują żadnych zapachów i są całkowicie nietoksyczne. Dzięki temu nie wymagają żadnych atestów lub specjalnych środków ostrożności w trakcie ich użytkowania. Należy zaznaczyć, iż dzięki niepalności i nietoksyczności, zużyte ogrzewacze można bez problemu wyrzucić do śmieci. Tak czy inaczej, przed ich użyciem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją użycia, umieszczoną na opakowaniu.
Ogrzewacze samoprzylepne to niezbędny element wyposażenia apteczki
To, o czym powinno się pamiętać, to wstrzymanie się od stosowania ogrzewaczy bezpośrednio na skórę w trakcie snu. Niestety zwiększa to ryzyko dociśnięcia ogrzewacza ciężarem ciała, co może skutkować wystąpieniem miejscowych niskotemperaturowych oparzeń. Ostrożność należy zachować także w czasie stosowania ich przez dzieci lub u osób, które przejawiają pewne ograniczenia czucia i percepcji lub ruchomości ciała. Ogrzewacze, ze względu na uniwersalność ich zastosowania i natychmiastową gotowość do użycia, warto mieć na wyposażeniu apteczki w samochodzie, ekwipunku turystycznym lub wyprawowym. Przydadzą się nie tylko w czasie zimowych wyjazdów.
Doskonale chronią przed wychłodzeniem ciała, a także przed ewentualnymi odmrożeniami. Jednorazowe ogrzewacze są niezwykle lekkie i kompaktowe. Można dzięki temu zabrać je wszędzie, gdzie tylko chcemy i potrzebujemy. Z powodzeniem zmieszczą się w torbie, torebce lub kieszeni. Teraz można dogrzać się bez problemu w trakcie czekania na przystanku autobusowym zimową porą lub w czasie spaceru. Wszyscy, którzy podróżują lub po prostu pracują w niskich temperaturach, docenią ich błyskawiczne i przyjemne ciepło – zapraszamy swistowski.pl