Jest to wirus przejmujący kontrolę nad systemem nerwowym zarażonego i “manipuluje” procesami neurologicznymi aby móc się szybciej rozprzestrzeniać. Zarażeni mają halucynacje, są agresywni a w zaawansowanych stadiach choroby zaczynają bać się wody. Tak opisuje wściekliznę Melvin Sanicas, lekarz zajmujący się zdrowiem publicznym i wakcynolog.
Wirus wścieklizny powoduje powstanie chęci gryzienia różnych rzeczy. Po objawieniu sie symptomów w przeważającej części skutkuje śmiercią.
Mimo, że dysponujemy szeroko rozwinięta medycyną, w czasach obecnych ludzie równiez umieraja na wściekliznę. Badania z 2015 roku wykazały, że wirus zabija 59 tysięcy osób każdego roku! Najgorsze w tym jest to, że ta liczba może byc znacznie większa ponieważ badania nie obejmuja niezgłoszonych i nieleczonych przypadków. Prawdziwe zniwo wirus zbiera w Azji i Afryce. około jednej trzeciej zachorowań zdarza się w Indiach.
Nosiciele
Nosicielem choroby mogą być wszystkie ssaki. Najczęściej są to psy. Te z kolei po ugryzieniu człowieka przenosza na niego chorobę. Do infekcji może dojśc także od polizania w miejscu gdzie skóra jest uszkodzona.
Okres rozwoju wirusa, inkubacji jest długi. Może wynieśc od 3 do 8 tygodni. Szczepionka na wściekliznę opracowana przez Louisa Pasteura w 1885 roku jest uniwersalna, taka sama dla ludzi i zwierząt. Różnica jaka występuje dotyczy dawek i częstotliwości podawania. Ważny jest też czas podania leku.
Wścieklizna nadal obecna. Dlaczego?
Szczepienia na wściekliznę zaleca się osobom, które …
>>>CZYTAJ DALEJ<<<
Polecamy również:
Kobieta znalazła za wycieraczką wiadomość. Gdy ją przeczytała, puściły jej nerwy
Miała 16 lat, gdy zmarł jej tata. Po 5 latach od jego śmierci dostała list i nogi się pod nią ugięły
Rodzice znaleźli list na komputerze swojej zmarłej córki. Jej słowa ich zszokowały
Gigantyczne kary finansowe! 30 tys. złotych. Ale to nie wszystko. Niedzielski ogłosił zmiany
Pani Beata przeżyła śmierć kliniczną i ujawniła co jest po śmierci. To nie mieści się w głowie!