Prosty i szybki przepis na uszka do barszczu wigilijnego. Idealnie smakują, są miękkie i na pewno zaskoczysz swoich domowników ich smakiem. Poniżej znajdziesz sposób ich zrobienia, który nie wymaga wielkich umiejętności kulinarnych, a także zbyt dużo wolnego czasu.
Czytaj też: Uwaga: Te osoby nie powinny brać szczepionki Pfizera
Dla bardzo wielu Polaków wigilijny barszcz z uszkami jest po prostu niezastąpiony. Chyba każdy kto wychował się w domu, w którym w Boże Narodzenie go podawano, nie wyobraża sobie nawet, że mogłoby go zabraknąć w święta. jednak już przygotowanie uszek nie jest takie proste. Większość przepisów jest bardzo czasochłonna i skomplikowana. Poniżej przedstawię dużo prostszą wersję, która nie będzie wymagać umiejętności szefa kuchni z Gwiazdką Michelin, ani też strasznej ilości wolnego czasu. Jeżeli podejmiecie się zadania, efekt sprawi wam olbrzymią satysfakcję, a uszka zrobione samemu na pewno będą smakowały znacznie lepiej niż te kupione w sklepie.
Prosty i szybki przepis na uszka do barszczu wigilijnego
Ciasto
Do ciasta na świąteczne uszka najlepsza jest mąka tortowa, sprawi, że będzie ono bardziej puszyste, ale zarazem uzyskamy także odpowiednią sprężystość. Potrzebny będzie też olej oraz gorąca woda.
- 2 szklanki mąki tortowej TYP 450
- 2 łyżki oleju
- 1/2 szklanki gorącej wody
- odrobina soli
Na stolnicy lub porządnie zdezynfekowanym blacie w kuchni usypujemy kopczyk z mąki. W środku robimy wgłębienie, w które wlewamy gorącą wodę, olej, a także sól. Wszystko ostrożnie mieszamy (na początku ze względu na gorącą wodę można to robić drewnianą łyżką kuchenną), uważając żeby nie rozlać wody, do uzyskania elastycznego jednolitego ciasta. Następnie należy je równomiernie rozwałkować i wykroić okrągłe porcje za pomocą niedużej szklanki lub specjalnej foremki. Uszka trzeba lepić tak samo jak zwykłe pierogi, jednak na koniec zawijamy ze sobą ich rogi, żeby uzyskać efekt „ucha”.
Farsz
Farsz do uszek powinien być zrobiony z suszonych grzybów. Najlepiej sprawdzają się do tego podgrzybki, a także borowiki, gdyż są bardzo aromatyczne i będą idealnie komponować się z czerwonym barszczem. Dzień przed planowaną pracą opłucz grzyby i zalej je zimną wodą. Tak zostaw na całą noc. Na następny dzień znajdujące się w wodzie grzyby gotuj, aż do miękkości. Następnie należy je osuszyć i drobno pokroić. Na patelnie najpierw jednak wrzucamy wrzucamy posiekaną cebulę i smażymy ją na oleju do zeszklenia. Gdy to nastąpi dodajemy grzyby i smażymy przez następne 2-3 minuty. Dodajemy sól i pieprz do smaku. Trzeba dodać także łyżeczkę bułki tartej, która zwiąże znajdującą się w farszu wodę. Wystudzony może zostać umieszczony w cieście. Smacznego!
Źródło: Styl
Polecamy także:
Trzaskowski wezwany na policję. „Istnieje podstawa do wniosku o ukaranie”