Strajk kobiet: Nadia Oleszczuk i Marta Lempart to jedne z najbardziej popularnych postaci feministycznej inicjatywy, jaką jest „Strajk kobiet”. Obie Panie coraz częściej budzą kontrowersję swoimi wypowiedziami. Sama Marta Lempart od samego początku zasłynęła przede wszystkim z nieograniczonej ilości wulgaryzmów, jakie wyrzuca z siebie w trakcie manifestacji.
Z kolei w nieco bardziej łagodnym tonie wypowiada się Nadia Oleszczuk. Młoda działaczka w ostatnim czasie wysunęła pewną propozycję zmian w prawie zasiłków dla bezrobotnych. Jej zdaniem zasiłek powinien przysługiwać nawet tym osobom, które nigdy nie pracowały.
Strajk kobiet: Nadia Oleszczuk i Marta Lempart na językach mediów
Strajk kobiet to inicjatywa, która ma zarówno swoich zwolenników, jak i także przeciwników. Na jej czele stoją takie osoby, jak przede wszystkim Marta Lempart, Klementyna Suchanow czy też również Nadia Oleszczuk. Ta ostatnia z wymienionych Pań w ostatnim czasie wpadła na dosyć kontrowersyjny pomysł. Otóż według Nadii Oleszczuk zasiłek dla bezrobotnych powinien przysługiwać także tym, którzy nigdy nie pracowali. Można powiedzieć, że w tej sytuacji Pani Nadia reprezentuje również samą siebie. Z informacji medialnych wynika, że Pani Nadia przez całe swoje życie przepracowała tylko jeden dzień.
— To, co tam zastałam, przekroczyło wszelkie moje oczekiwania. Nie dość, że musiałam wykonywać trzy zadania na raz, czyli zarówno być odpowiedzialna za zamówienia, więcej nawet, za sprzątanie stolików, za toaletę, za zmywak, to zaproponowana mi stawka była poniżej płacy minimalnej. Nie chciano mi zapłacić za dzień próbny, który odbyłam
— mówiła Oleszczuk.
Teraz działaczka na rzecz strajku kobiet wysunęła własny postulat na temat zasiłku dla bezrobotnych. Jej zdaniem zapomoga od państwa powinna także przysługiwać tym osobom, które nigdy nie pracowały.
— Status praktykanta i stażysty powinien być jasny, staże i praktyki powinny podlegać ubezpieczeniom i wliczane być do stażu pracy. Postulujemy także o przyznanie prawa do zasiłku dla młodych osób, które nie podjęły pierwszej pracy
— tłumaczyła aktywistka.
Czy perspektywa pieniędzy za nic dobrze wpłynie na rynek pracy względem młodych osób? Patrząc na przykład Hiszpanii można mieć w tym wymiarze bardzo głębokie wątpliwości.
Źródło: ProPolski
Polecamy także:
Miller z zespołu „Boys” ujawnił prawdę o muzykach Disco Polo. Wściekną się
Cejrowski pokłócił się z dziennikarką. Wystawił ją z krzesłem z sali