Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /alt/home/webmaster.onepress/www/domeny/onpress.pl/public_html/wp-content/plugins/posts_from/html_dom.php on line 82
Warning: file_get_contents(https://mrcoco.eu/pl/blog/Chrup-na-zdrowie-chipsy-kokosowe/4): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /alt/home/webmaster.onepress/www/domeny/onpress.pl/public_html/wp-content/plugins/posts_from/html_dom.php on line 82
14-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 28 im. Generała Leopolda Okulickiego we Wrocławiu, Szymon Perlicki, stworzył swój własny algorytm do szyfrowania i wygrał konkurs E(x)plory 2020 w Gdyni. Teraz czeka go walka na jednym z najbardziej prestiżowych konkursów naukowych na świecie.
Czytaj też: Wiktoria Gąsiewska w samej koronce, widok zapiera dech
„14-latek jest autorem symetrycznego algorytmu szyfrowania dowolnych informacji z użyciem własności hipersfery i przestrzeni wielowymiarowych. Otrzymał stypendium naukowe w wysokości 10 tysięcy złotych i przepustkę na jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych naukowców na świecie”
– stwierdziła Magdalena Malara-Świtońska z Działu Rozwoju i Komunikacji Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.
CD Projekt Red opublikował nowy zwiastun do „Cyberpunk 2077”
Chodzi o Regeneron International Science and Engineering Fair w Stanach Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że aż 27 jego laureatów w późniejszym czasie otrzymało Nagrodę Nobla w Sztokholmie.
14-letni uczeń, Szymon Perlicki, stworzył algorytm do szyfrowania i wygrał konkurs E(x)plory 2020
W tegorocznym Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2020, który organizowany był w Gdyni brało udział 140 projektów wyłonionych z 216 nadesłanych. E(x)plory jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. To w nim początkujący naukowcy w wieku od 13 do 20 lat mogą prezentować swoje pomysły. W jury w tym roku zasiadało, aż 17 autorytetów w różnych dziedzinach.
Drugie miejsce zajęli Daniel Czech, a także Mateusz Niedobecki z Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku za projekt „ISP – Inteligentny System Przewietrzania”. Jest to innowacyjne urządzenie zapewniające odzysk energii cieplnej, a także oczyszczanie powietrza.
Natomiast trzecią lokatę zajęła Olga Ścieszka za projekt „Preferencje Varroa destructor w porażaniu czerwiu wychowywanego na młodych i starych plastrach pszczelich”. Usprawniła ona metody diagnostyczne choroby pszczół wywoływanej roztoczem Varroa destructor.
Źródło: Wirtualna Polska
Polecamy także:
To koniec. Wieczorek i Walach nie wystąpią już w TVP
Doda nie zdołała tego ukryć, wyszła prawda o jej związku
To może Cię również zainteresować:
To może być koniec Facebooka? Gigantyczny pozew od nie byle kogo